1913 yılında Almanya Küresel havacılık sektöründe faaliyet gösteren PFW Havacılık, 2003 yılında Türkiye pazarına girmiştir. Almanya Speyer ve Ege Serbest Bölgesi’ndeki fabrikalarında bin 700 kişiye istihdam sağlayan PFW Havacılık Grubu yeni yatırımlarla İzmir’deki büyümesini sürdürmeyi planlamaktadır.

Küresel havacılık sektöründe, PFW müşterileri ve onların rekabet ettiği pazarlara yakın olma gerekliliğini erken fark eden firmalardandır.  Firmanın tanıtımında tüm dünyada toplam 2.150 çalışanı, 50 stajyeri, 150.000 m² toplam tesis alanı, 230 milyon € cirosu (2008), 160 milyon € toplam aktifi bulunmaktadır.

Yapılan tanıtımlarda İzmir’de PFW Havacılık A.Ş. Sanayi’nin 120 çalışanı, 5 stajyeri, 6.000 m² toplam tesis alanı, 10 milyon USD cirosu ve 8,7 milyon USD toplam varlığı olduğu belirtilmektedir.

Firma stratejik satın almalar yoluyla, hem yetkin ve destek olan uzmanlar ile hem de gelişmekte olan pazarlardaki düşük maliyetli sanayi operasyonları ile sürekli gelişen ve genişleyen özel üretim tesislerinden oluşan küresel bir ağ kurmuştur. Her bir proje ile maliyet etkin ve lojistik olarak optimize edilmiş çözümler üretmektedirler.

“Ticari uçak programları tarafından yürütülen hem tek koridor, hem uzun menzil uçakların gelecek yıllardaki endüstriyel bakış açısı çerçevesinde  şirketlerimizi daha da büyütme niyetindeyiz. İzmir’de de büyümeye devam edeceğiz.”

PFW Grup CEO’su
JORDİ BOTO

“Türkiye’deki üretim kalitelerinin çok iyi ve bütün çalışanlarımıza teşekkür ederiz. Vergi avantajları devam etmesi halinde yeni yatırımcılar da Türkiye’yi tercih edecektir.”

PFW Türkiye Genel Müdürü
WERNER KUNTZE

 

Yıldırım Logistics’in tüm ürün yelpazesi, varış bilgisi, ödemeli gönderi, tehlikeli mal ve gümrük işlemleri gibi ek servislerle desteklenmektedir.

Taşıma konusunda uzman arkadaşlarımıza her zaman danışabilirsiniz

Hizmet İçin Bizimle İletişime Geçin

+90-380-544-2116

Çözüm Ortağımız